www.domart.info.pl
tel. +48 513 140 287 email: domart.d@poczta.fm

Zalety budowy domu z drewna

Podjęcie decyzji o budowie domu z drewna to wybór mieszkania :
 
Zdrowego: dzięki swoim właściwościom higroskopijnym drewno jest idealnym regulatorem wilgoci, zapewniającym zdrową atmosferę wewnątrz domu. Ponadto, dzięki swojej strukturze komórkowej,  jest doskonałym izolatorem akustycznym, zapobiegającym niepożądanemu przenikaniu dźwięków. 

Ekonomicznego
: naturalne właściwości izolacyjne drewna są wykorzystywane w konstruowaniu domów o niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą, co pozwala uzyskać znaczne oszczędności w tym zakresie i jest istotne zwłaszcza w polskich warunkach klimatycznych. 

Ekologicznego
: drewno jest jedynym materiałem konstrukcyjnym naturalnie odnawialnym i przyjaznym dla środowiska.

Estetycznego
: różnorodne możliwości łączenia drewna z innymi materiałami pozwalają na uzyskanie ciekawych i indywidualnych rozwiązań architektonicznych.

Trwałego: „żywotność” domów z drewna można podziwiać w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy w państwach skandynawskich, gdzie budowa domów szkieletowych jest tradycją narodową. Jako materiał naturalny i uniwersalny, drewno jest odporne zarówno na działanie czasu, jak i na warunki klimatyczne.
 
Szybkiego w realizacji: Montaż domu z drewna trwa zdecydowanie krócej niż budowa domu murowanego. Czas montażu domu o powierzchni 100 m2 „pod klucz” wynosi około 30 dni, co pozwala korzystać z uroków własnego domu niemalże z dnia na dzień i skraca w znacznym stopniu  okres stresującego zazwyczaj oczekiwania na realizację inwestycji, jakie towarzyszy budowie domów murowanych.

© 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Redprojekt.pl Odwiedzin: 21407